Na změnu není nikdy pozdě

Honzovi je 32 let. Celý svůj dosavadní profesní život strávil v oboru hotelnictví.

Jako absolvent středního odborného učiliště v oboru gastronomie měl volbu jasnou už při studiu. Prošel několika brigádami. Celkem 13 let pak pracoval v prostředí jednoho pražského hotelu.

Vše se změnilo během jara 2020. Svět zasáhla koronavirová krize. A v oborech jako je pohostinství a hotelnictví se tato krize projevila obzvlášť citelně.

„V hotelnictví jsem pracoval dlouho. O změně jsem občas přemýšlel už před krizí, ale byly to spíš jen úvahy. V momentě, kdy jsem přišel o práci, už nebylo o čem přemýšlet. Prostě jsem se musel rozhodnout. Hledal jsem proto obor, který je stabilní a není tolik závislý na turistickém ruchu, což je v této nelehké době k nezaplacení.“

Honza nečekal na to, co bude, a novou situaci využil ke změně profese.

Kam dál a co dělat

Při hledání nové práce se Honza zaměřil na stabilní zaměstnavatele s jistotou pravidelné mzdy, kteří i v době krize nabízejí volná pracovní místa. Zareagoval na inzerát pracovní pozice skladníka v logistickém areálu LKQ CZ v Kunicích.

O práci skladníka měl samozřejmě své rámcové představy.

„Věděl jsem, že je to fyzicky náročná práce a moje očekávání se také naplnilo.“ Zároveň ale dodává: „Pro člověka z mého oboru je ale největší změnou fakt, že je to úplně jiné prostředí. Takže jsem si ze začátku musel zvyknout nejen na ten obrovský prostor, ale i na jiný systém, než jsem doteď znal.“

Svoje rozhodnutí udělat razantní změnu hodnotí Honza pozitivně.

„Jsem moc rád, že jsem se rozhodl změnit obor, a i když to ze začátku nebylo jednoduché, vím, že jsem se rozhodl správně. Určitě se vyplatí na nic nečekat a zkusit štěstí jinde.“

V novém zaměstnání se mu navíc daří i profesně růst. Už po 4 měsících se vypracoval na pozici Vedoucího sekce skladu a další možnosti jeho kariérního postupu jsou v perspektivním oboru logistiky stále otevřené.

Nečekejte na to, co bude

Stabilní zaměstnavatel

I v tomto složitém období se jako firma držíme a dokážeme našim zaměstnancům i zákazníkům poskytovat ten nejlepší servis a potřebnou podporu.

Možnost kariérního růstu

U nás může vyrůst každý. Všechno je to jen otázkou vlastního úsilí a píle. Z pozice skladníka máte možnost vystoupat třeba až na manažerskou pozici.

Perspektivní budoucnost

Je naším motem, že udržujeme auta v pohybu. A ne každé auto patří do šrotu. Obzvláště v dobách úspor je dobré mít parťáka, který dodá ten správný díl.

Využijte příležitost ve stabilním oboru

Kdy jindy než teď. Kde jinde než tady. Neváhejte a udělejte krok, který změní Váš život. Chápeme, že máte obavy, ale to je normální. Ozvěte se nám a pojďme si popovídat o tom, jak bychom mohli spolupracovat.